FAQ

Pytania ogólne:

1. Czym jest TransBid.eu?

TransBid.eu to bezpłatna giełda transportowa działająca na zasadzie aukcji odwróconej.

2. Co to jest aukcja odwrócona?

Jest to aukcja, w której cena licytowana jest w dół.

3. Czy użytkowanie giełdy będzie w przyszłości płatne i ile będzie to kosztować?

Pewne funkcje pozostaną zawsze bezpłatne, jednak w przyszłości przewidujemy wprowadzenie niewielkich opłat, ściśle powiązanych z wartością dodaną jaką będzie generować giełda dla swoich użytkowników.

4. Jakie wymogi należy spełniać, aby zarejestrować się systemie?

W przypadku rejestracji konta Spedytora i Przewoźnika należy posiadać działającą firmę, w przypadku konta Zleceniodawcy dopuszczamy również rejestrację osób prywatnych.

5. Ile firm zarejestrowało się na Waszej giełdzie transportowej do tej pory?

Na koniec kwietnia 2015 zarejestrowaliśmy ponad 1500 firm, a średnio w każdym dniu roboczym rejestruje się 13 nowych firm.

6. Jak weryfikowani są użytkownicy giełdy?

Weryfikacja użytkowników przebiega automatycznie po numerze NIP. W przypadku jakichkolwiek niezgodności danych żądamy dokumentów rejestracyjnych firmy.
W razie potrzeby oferujemy również usługi renomowanej wywiadowni gospodarczej.
Dodatkowo nasza giełda transportowa posiada własny system ocen użytkowników.

7. Jak chronione są należności użytkowników?

W przypadku uzasadnionych roszczeń finansowych podmiot, który nie realizuje swoich zobowiązań finansowych otrzymuje ostrzeżenie o możliwości zablokowania kont. Jeśli to nie skutkuje, na życzenie wierzyciela sprawa zostaje przekazana do renomowanej firmy windykacyjnej. W przypadku nieskutecznej windykacji, konto dłużnika zostaje zablokowane aż do momentu spłaty zobowiązań.

8. Czy rejestracja w systemie i jego darmowe użytkowanie może spowodować jakiekolwiek zobowiązania finansowe w stosunku do jego właściciela w przyszłości?

Nie. Mówi o tym wyraźnie punkt 5.A oraz 5.B regulaminu.

9. Na jakie ładunki pojawiają się najczęściej zlecenia transportowe.

Najczęstsze zlecenia transportowe to ładunki całopojazdowe, ale oczywiście są również zlecenia na samochody typu bus, wywrotka czy też pojazdy mogące przewieźć ładunki ponadgabarytowe.

10. Czy Zleceniodawca musi wybrać Przewoźnika po zakończeniu aukcji?

Nie, nasza giełda transportowa to tylko narzędzie przyspieszające i wspomagające komunikację dlatego regulamin nie narzuca jakiejkolwiek formy współpracy czy komunikacji po zakończeniu aukcji.


Pytania techniczne:


1. Czy możemy otrzymywać powiadomienia e-mail tylko o takich ładunkach, którymi jesteśmy zainteresowani?

Tak, szablon powiadomień e-mail można skonfigurować w dowolny sposób, w zakładce Powiadomienia lub podczas procesu wyszukiwania ładunku.

2. Czy można całkowicie wyłączyć powiadomienia e-mail?

Tak, podobnie jak w przypadku tworzenia szablonów powiadomień można je wyłączyć w zakładce Powiadomienia lub podczas procesu wyszukiwania ładunku.

3. Jak znaleźć ładunki wokół danej miejscowości?

W wyszukiwarce zastosowaliśmy bardzo prosty system zawężania wyszukiwania po kodach pocztowych. Działa to na zasadzie – im mniej cyfr kodu zostanie wpisanych, tym region wyszukiwania jest szerszy. Wybierając np. kraj PL i wpisując w polu kodu pocztowego 4 otrzymamy w wynikach wyszukiwania wszystkie ładunki z kodów 4. -… , wpisując natomiast 41, otrzymamy wszystkie ładunki z kodów 41-…, zawężając tym samym obszar wyszukiwania.

4. Czy można dodać więcej osób kontaktowych niż jedna?

Tak, dodatkowe osoby kontaktowe można dodać w zakładce Dane firmy > Osoby kontaktowe +

5. Jak wystawić ocenę innej firmie po zakończeniu aukcji?

W celu wystawienia oceny innej firmie należy po zalogowaniu się na swoim koncie wejść  w zakładkę: Moje oferty>Sprzedane. Po wyświetleniu się listy zakończonych aukcji, należy kolumnie „Oferty” kliknąć na napis „Wystaw ocenę”  a następnie na „Dodaj komentarz”

 

Zarejestruj się i testuj bezpłatnie

Posiadasz już konto?


Nie pamiętam hasła
UWAGA! Ten serwis wykorzystuje pliki cookies oraz podobne technologie, proszę zapoznać się z polityką prywatności serwisu TransBid.eu